Groene Halte Rhoon geopend

Stap vanuit de metro de natuur in!

Groene metro Halte Rhoon

Groene Halte

Op vrijdagmiddag 12 juni is metrohalte Rhoon officieel omgedoopt tot Groene Halte. Hiermee is metrostation Rhoon de tweede van vier Groene Haltes in de regio Rotterdam. Op de perrons in Rhoon is bestickering aangebracht om de reiziger te attenderen op de natuur- en recreatiegebieden nabij het station. Anne Koning, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, onthulde samen met wethouders Mario Bianchi (Albrandswaard) en Pascal Lansink-Bastemeijer (Rotterdam) het kenmerkende logo van de Groene Halte op de buitenzijde van het metrostation.

Foto: Fred Libochant Fotografie

Rondje Driepolders

Informatie over omliggende natuurgebieden

De bestickering op metrostation Rhoon wijst reizigers de weg naar zes wandelroutes -variërend van 7,5 tot 20 kilometer- in de direct omliggende natuur- en recreatiegebieden. De kenmerkende gekleurde stippen op metrostation Rhoon van kunstenaar Han Goan Lim zijn uitgebreid met teksten en foto’s die de reiziger informeren over de dieren en planten die in deze natuurgebieden voorkomen. Zo kunnen reizigers onder meer lezen over de bever (Rhoonse Grienden), de bosuil (het Valckensteijnse Bos) en het vlas, dat de akkers in het Buijtenland van Rhoon rond de langste dag paarsblauw kleuren.

Rondje Driepolders

Drie nieuwe wandelroutes vanaf de groene Halte naar het Buijtenland van Rhoon

Speciaal voor de groene Halte heeft het Buijtenland van Rhoon drie nieuwe wandelroutes aangemaakt vanaf metrohalte Rhoon naar natuur- landbouw en recreatiegebied Buijtenland van Rhoon. De wandelingen varieren van lengte en gaan langs de mooiste, meest bijzondere plekken in de polders, waar ook mogelijkheid is om neer te strijken bij de horeca of lokaal boodschappen te doen in de boerderijwinkel.

Het gaat om de wandelingen rondje Buijtenland van Rhoon (20 km), Rondje Driepolders (11 km) en rondje Boerenroute (11 km).

Lees hieronder meer over de wandelroutes.

Rondje Driepolders Groene Metrohalte Rhoon
Rondje Driepolders Groene Metrohalte Rhoon

Groene halte Rhoon

Met de metro zó de natuur in. Dat is het idee achter de groene metrohaltes van de RET. Met de pilot Groene Haltes worden in totaal vier OV-haltes omgevormd tot Groene Halte. De vier Groene Haltes zijn:

  • metrostation Rodenrijs in de groene noordrand van Rotterdams platteland (2024);
  • metrostation Rhoon aan het Buijtenland van Rhoon (2026);
  • metrostation Romeynshof naast de Rottemeren;
  • en bushalte Dillenburgsingel in Vlaardingen naast Midden-Delfland.

    Voor de laatste twee worden de voorbereidingen momenteel getroffen.

 

Rondje Driepolders
Rondje Driepodlers Groene Metrohalte Rhoon
Rondje Driepolders

Buijtenland van Rhoon

In het Buijtenland van Rhoon willen boeren, recreatieondernemers, natuurliefhebbers en verenigingen laten zien hoe het ánders kan. Landbouw met respect voor de natuur. Met aandacht voor eerlijk voedsel. Geteeld dichtbij de afzetmarkt.

Natuurinclusieve landbouw in de praktijk

Buijtenland van Rhoon

In het Buijtenland van Rhoon willen boeren, recreatieondernemers, natuurliefhebbers en verenigingen laten zien hoe het ánders kan. Landbouw met respect voor de natuur. Met aandacht voor eerlijk voedsel. Geteeld dichtbij de afzetmarkt.

Rondje Boerenroute (11 km)

Rondje Buijtenland van Rhoon (20 km)

Rondje Buijtenland van Rhoon

Buijtenland van Rhoon

belevingsplekken in het Buijtenland van Rhoon

Wil jij elke maand Buijtengewoon nieuws in je mailbox? Meld je aan voor de nieuwsbrief!