Workshop wilgentenen vlechten en lezing over griendcultuur
Doe mee met een workshop workshop wilgentenen vlechten op zorgboerderij de Buytenhof onder begeleiding van Ineke Visser. Voorafgaand aan de workshop vertelt Ineke over de geschiedenis en ontwikkeling van de wilgenbossen in de Rhoonse en Carnisse Grienden.
Op zaterdag 3 mei zijn er twee workshops om 9.30 uur en om 13.00 uur.
Adres: De Buytenhof, Rijsdijk 98 in Rhoon
Over de Grienden
De griendcultuur, die teruggaat tot vele eeuwen geleden, heeft een belangrijke rol gespeeld in het lokale landschap en de economie.
Ooit werden de grienden gebruikt voor het kweken van wilgen en het produceren van rijshout, riet en biezen. Tegenwoordig behoren de Carnisse en Rhoonse Grienden tot de laatste overgebleven getijdengrienden in Nederland, met een unieke diversiteit aan planten en dieren. In 2023 in er tevens een Nieuw Griendje aangelegd door de recent opgerichte Knotploeg.
